APIE MUS VEIKLA KOKYBĖ KONTAKTAI NAUDINGA INFORMACIJA MŪSŲ KLIJENTAMS FOTO GALERIJA
Namas. Nuo ko praėti? Buto remonto atlikimo tvarka Santechnikos įranga turi derėti Prieš įrengiant vonios kambarį Kaip reikėtų rinktis langus?
 
Jūsų name ar bute langai taip susidėvėjo, kad remontuoti jų jau neapsimoka? Statotės naują namą ar rekonstruojate butą ir jums reikalingi nauji langai? Iškyla klausimas nuo ko pradėti, kaip teisingai pasirinkti gerus langus?
Jei turite pakankamai laiko (arba yra darbų vadovas) galima kviestis įvairių firmų atstovus apžiūrėti ir išmatuoti gaminių angas vietoje, teikti pasiūlymus. Trumpesnis kelias būtų toks: išsimatuojate vieną ar kelias langų angas (nereikia tiksliai), nusipiešiate langų sudalinimą. Turėdami tokius duomenis jau galite kreiptis į langų gamintoją (-us).
Pirmiausia reikėtų apsispręsti, iš kokios medžiagos pagamintų langų labiausiai norėtumėte. Ar tai bus plastikas (PVC), medis, ar aliuminis, o gal būt šių medžiagų kombinacija? Kuris bus geriausias pasakyti neįmanoma, tai priklausys nuo jūsų galimybių, jūsų požiūrio į savo būstą, net požiūrio į savo padėtį visuomenėje. Kiekviena medžiaga turi savų privalumų ir trūkumų (ne veltui šias medžiagas imta kombinuoti tarpusavyje).
Kaip nustatyti, kokios rūšies langai jums tinkamiausi? Jei pirkinio kaina jūsų manymu nėra pats svarbiausias dalykas, galima iškelti sau kitus klausimus:
• Kiek laiko ir pinigų galėsite skirti langų priežiūrai?
• Ar ilgai jais naudositės (gal po kelerių metų parduosite butą ir statysitės namą)?
• Ar jums svarbūs ekologiniai dalykai?
• Kokie langai geriausiai tiktų prie namo išvaizdos ar interjero? Kuo daugiau klausimų užduosite sau iš pat pradžių, tuo lengviau bus apsispręsti renkantis.
Techninėmis šilumos ir garso charakteristikomis, praktiškai visais atvejais, už medinius pranašesni plastikiniai gaminiai, sustiprinti plieno profiliais. Jei langus traktuosime kaip įvaizdžio, interjero dalį arba, kitais žodžiais kalbant, "pastato akis", tuomet iškyla kiti klausimai - estetika, natūralumas, jaukumas ir kiti subjektyvūs bei stiliaus kriterijai. Šiais kriterijais remiantis, mediniai langai yra gerokai pranašesni už visus savo "konkurentus". Viena detalė siekiantiems originalumo: tikrai nėra lengva neturint patirties nustatyti iš kokios medžiagos pagaminta rėmo konstrukcija jei ji visa nudažoma, pavyzdžiui, kad ir balta spalva. Užsakant medinius gaminius galima išgauti visą gamą atspalvių, priderinti rėmų atspalvį prie vidaus ar išorės apdailos, baldų todėl šiam pasirinkimo etapui reikėtų skirti daugiau dėmesio.
Kaip kriterijų nurodžius minimalias išlaidas priežiūrai bei ilgaamžiškumą, langų profiliai išsidėliotų tokia tvarka:
1. Aliuminis
2. Klijuotas medis, dengtas aliuminiu

3. Plastikas, dengtas aliuminiu
4. Plastikas
5. Medis
Yra keletas klausimų, į kuriuos gavus teisingus atsakymus galima susidaryti pakankamai aiškų vaizdą kokį produktą ruošiatės pirkti. Žemiau pateikiami keli iš jų.
Apie rėmus:
- Koks rėmo šilumos laidumo koeficientas?
Kuo laidumas mažesnis, tuo profilis geresnis. Svarbu tik nesupainioti su šilumos varža, atvirkščiu dydžiu šiluminiam laidumui.
- Kokie maksimalūs gabaritai leidžiami varstomai daliai?
Šiuo klausimu galima sužinoti kokio stabilumo yra siūloma profilių sistema. Tiesa, šiuos skaičius galima iš piršto laužti arba gaminti visai ne iš tokių profilių, apie kurių gerumą įrodinėjama pirkėjui. Tai priklauso nuo to, ar firma dirba siekdama gerovės tik sau, ar tiki, kad gerą daiktą nusipirkęs klientas bus patenkintas ne tik pirmą žiemą, bet ir dar daugelį metų. Neverta pasitikėti savo "įžvalgumu", nes tie skirtumai užbaigtame lange net patyrusiam profesionalui dažnai nepastebimi. Čia ir atsiranda svarbiausias pirkimo proceso veiksnys - pirkėjo pasitikėjimas pardavėju, jo profesionalumu ir sąžiningumu.
Apie stiklus :
- Kokie stiklo šilumos ir garso izoliacijos rodikliai?
Šioje vietoje reikia pastebėti vieną klaidą, kurią daro dauguma pirkėjų. Praktiškai visi siekia kuo geresnės garso izoliacijos. Tai yra normalu ir gerai. Tačiau daugelis pamiršta, kad kambarį, kuriame sudėti, pavyzdžiui, ypatingai gerų garso izoliavimo charakteristikų langai, kažkokiu būdu reikės vėdinti, ventiliuoti. Jei šis klausimas yra išspręstas, tuomet viskas tvarkoje, tačiau jei ne - langai turės būti praviri tiek žiemą, tiek vasarą, o visos garso izoliacijos charakteristikos neteks prasmės.
Apie vėdinimo sistemą:
• Koks vėdinimo grotelių oro pralaidumas?
• Kokia galimybė groteles išvalyti eksploatacijos metu?
• Kaip grotelės apsaugotos, kad žiemą neapšaltų?
Turėdami pakankamai aiškią ir tikslią užduotį bei atsakymus į rūpimus klausimus, galėsite lengviau palyginti ir skirtingų gamintojų kainas.
Tačiau palyginti, tarkim, plastikinius langų rėmus yra pakankamai sudėtinga. Su šiuo klausimu kasdien susiduria tūkstančiai pirkėjų. Kiekviena profilių sistema turi savų pranašumų. Šiuo metu iš devynių siūlomų plastiko rėmų sistemų Lietuvoje populiariausi yra gaminiai iš SCHÜCO ir REHAU profilių.
Domintis mediniais gaminiais, būtina papildomai prie anksčiau paminėtų paklausti šių dalykų:
Apie rėmą:
 - Iš kokios medienos bus gaminama?
Savo techninėmis charakteristikomis, kaina bei išvaizda skiriasi pavyzdžiui pušis, maumedis, įvairios raudonmedžio medienos rūšys (meranti, dark red lauan, andiroba) ir kt.
- Ar mediena klijuota?
Geri langai gaminami tik i?š klijuotos medienos.
Apie dažus:
- Kokiais dažais bus dažomi rėmai?
Tinkamiausi medinių rėmų dažymui yra akriliniai dažai - jie tamprūs, atsparūs ultravioletiniams spinduliams, paviršių galima padengti ypatingai plonu sluoksniu (sumažėja dažų sutrūkinėjimo rizika). Norint išsaugoti medžio tekstūrą, rėmai ne lakuojami, o dažomi tais pačiais bespalviais akriliniais dažais.
Kiekvienas pirkėjas turi savo individualius poreikius ir galimybes, todėl vienareikšmio atsakymo kokius langus pirkti, kaip juos sukomplektuoti, nėra. Žemiau pateiksiu labai supaprastintą schemą į kurias vietas atkreipti dėmesį perkant langus, kaip vertinti lango kokybę bendrąja prasme, į ką investuoti.
Keičiant langus daugiabučiame name reikėtų vadovautis tokia supaprastinta taisykle: jūsų buto langų šiluminės savybės turi būti neblogesnės nei kaimynų. Jei centrinė šildymo sistema sureguliuota, pas jus visuomet bus šilčiau nei pas kiaurus langus turintį kaimyną.
Paprastame daugiabučiame name su centrinio šildymo sistema minimalus variantas - baltos spalvos 3 kamerų PVC langai be orlaidės, bet su lankstais leidžiančiais langą atidaryti, atversti ir išsandarinti. Šiame variante užtektų standartinio stiklo paketo. Jei galite investuoti daugiau, priklausomai nuo siekiamo komforto, galima būtų sudaryti tokią seką:
1. Bazinė sudėtis, tik pridedama tinkamai parinkta orlaidė.
2. Bazinė sudėtis, orlaidė, bet vietoje paprasto stiklo paketo dėti paketą su selektyviniu (didesnės šilumos varžos) stiklu.
3. Bazinė sudėtis, orlaidė, paketas su selektyviniu stiklu, bet rėmas ir stakta 5 kamerų.
4. Viskas kaip 3 punkte, tik stiklo pakete dėl geresnės triukšmo izoliacijos panaudoti skirtingo storio stiklai (pav. 4 ir 6mm).
Selektyvinis stiklas, ant kurio yra plonas, akimi beveik nematomas metalų ir metalų oksidų sluoksnis, turi savybę atspindėti šiluminius spindulius. Tokiu būdu kambario šiluma tarsi nuo reflektoriaus atspindima atgal į kambarį. Stiklo paketas su naujos kartos minkšto padengimo selektyviniu stiklu išleidžia į lauką apie 3 kartus mažiau šilumos negu paprastas stiklo paketas (1.1w/m2K ir atitinkamai 2.8 W/m2K).
Jei langus statote privačiame name ar daugiabučiame name, kur kiekvienas butas turi autonominį šildymą arba individualią šildymo apskaitos sistemą, reikėtų pradėti nuo baltų, 3 kamerų PVC langų, bet būtinai su selektyviniais stiklais. Jei būste yra tik natūrali ventiliacija, kitas žingsnis turėtų būti tokie pat langai tik su orlaide. Toliau sektų PVC langai su 5 kamerų profiliu.
Siekiant originalumo ir jaukumo galima rinktis medinius langus. Rekomenduojama investicijų didinimo schema - tokia pati kaip plastikiniams langams.
Jeigu norite turėti langus su spalvotais rėmais, patartina rinktis PVC arba medžio langus su aliuminio apdaila iš išorės. Aliuminio dangteliai perima temperatūrines deformacijas, neleidžia įkaisti pačiam rėmui, ilgai nepakitusi išlieka spalva. Tokie langai gerai eksploatuojami, juos paprasta prižiūrėti. Toks plastikinis SCHÜCO sistemos langas (CORONA AS 60 PLUS) su aliuminio apdaila yra netgi pigesnis už medinį.
Individualiuose namuose ar butuose apatiniuose namo aukštuose būtinai reikėtų rinktis langus su nuo įsilaužimo apsaugančia furnitūra. Nes didžioji dalis įsilaužimų per langus įvyksta ne daužant stiklus, bet iškeliant lango varčią fiksuojančias detales iš rėme esančių griovelių.
Norėdami sužinoti apie langų kokybę, gamintojo patirtį ir jo prioritetus paklauskite gamintojų kokius sertifikatus turi įmonė, kaip įmonėje veikia kokybės kontrolės sistema, ar turi savo kokybės politiką.
Reikia pastebėti, kad daugelyje firmų galite išgirsti labai skirtingus vienokių ar kitokių langų pranašumus bei trūkumus. Labiausiai tikėtina, kad tik firmoje, gaminančioje visų rūšių langus, gausite nešališką informaciją tiek apie medžio, tiek apie plastiko, tiek ir apie aliuminio rėmų langus ir duris.
   

Kauno rajonas, RAMUČIAI  54468 K. Bielinio .gatvė 2
Tel.:  837 432713
   Mob. tel.: 8 698 70689
  info@audomaras.lt
 
Žemės kasimo, gręžimo, lyginimo  technikos bei mechanizmų nuoma  Statybinių krovinių pervežimas
Administracinių objektų statyba Gamybinių objektų statyba Visuomeninių pastatų statyba
Gyvenamų namų, butų statyba Bendrieji statybos darbai Rekonstrukcijos darbai
Pastatų restauravimo darbai Papildomos statybinės paslaugos Fasadų ir vidaus šiltinimas
Betonavimas Dažymas, tinkavimas Montavimas, mūrijimas
Grindų klojimas Visų rūšių stogų dengimas Plytelių, tapetų klijavimas
Plytelių, tapetų klijavimas Atliekame visus skardinimo darbus

Design