Atliekant remontą, kyla klausimas, nuo ko pradėti. Čia pateikiami pasiūlymai, kokia tvarka reikėtų atlikti darbus, tačiau renkatės jūs.
Visų pirma, naujame bute vertėtų šiek tiek pagyventi. Tuomet Jums bus aiškiau, kur turi stovėti kokie baldai, ką dar reikėtų padaryti norint jaustis komfortabiliai. Nepamirškite, kad bute yra tokių daiktų, kaip dulkių siurblys, siuvimo mašina, stiklainiai su uogiene, ir visa tai reikia kažkur saugoti (reikia prisiminti visus negabaritinius daiktus), o tai reiškia, kad tokiems daiktams saugoti reikalingos spintos, kurias būtina gaminti arba pirkti.
Iš pradžių pabandykime įsivaizduoti, kaip atrodys buto suplanavimas.
Išmatuokime kiekvieną kambarį, o paskui paimkime languotą popieriaus lapą ir nupieškime kambarį (vaizdas iš viršaus) kartu su durimis ir langais. Tada išmatuokime baldus, ir tokiu pat masteliu nupieškime ant kito popieriaus lapo. Ant jų užrašykime žodžius: spinta, lova, stalas ir t.t. Visa tai iškirpkime žirklėmis ir dėliokime ant lapo, kuriame nupieštas išmatuotas kambarys.
Nedėdami fizinių pastangų, "sustatome" sąlyginius baldus ant popieriaus lapo.
(Tai galima padaryti ir kompiuteriu, tačiau prireiks geros programos, ir dar reikia išmokti ja naudotis).
Stumdydami baldus ant popieriaus lapo, aiškiau įsivaizduojame būsimą kambarį. Nepamirškite apie priėjimą prie durų, nepalikite jo per daug siauro.
Toliau reikia apsispręsti dėl dizaino. Tai jau susiję su kiekvieno šeimininko skoniu, o tuomet reikia nuspręsti, ką jūs norite padaryti ir už kokią sumą. Apsisprendus, galima ieškoti parduotuvėse reikalingų medžiagų.
Nuo ko pradėti?
Pradėti reikia nuo purviniausių darbų, ir apmąstyti jų atlikimo tvarką taip, kad nereikėtų jų atlikti antrą kartą.
Prie tokių darbų priskiriama: betoninių grindų lyginimas, elektros instaliacijos keitimas ir naujos instaliacijos montavimas, paslėptų rozečių montavimas, sienų lyginimas, šildymo prietaisų pakeitimas, durų ir langų montavimas, taip pat visi darbai, kurių metu reikia ką nors kalti arba tepti skiediniais.
1. Galima pradėti nuo elektros įrengimo. Nustatyti, kur reikia įmontuoti papildomus kištukinius lizdus, nutiesti jiems laidus, tačiau pačių kištukinių lizdų kol kas montuoti ir jungti prie skydelio nereikia. Virtuvėje pageidautina įmontuoti daugiau kištukinių lizdų (televizorius, radijo imtuvas, virtuvės kombainas, mikrobangų krosnelė, šaldytuvas, dujinė viryklė, garų surinktuvas, skalbimo mašina…). (Skalbimo mašina pajungiama trijų gyslų laidu). Visa ši instaliacija turi būti montuojama storesniu laidu, priklausomai nuo apkrovimo, ir prijungiama papildomu laidu prie elektros skydelio. Koridoriuje taip pat reikia numatyti kištukinius lizdus telefonui, dulkių siurbliui… taip pat nutiesti antenos kabelį.
2. Jeigu Jūs keisite šildymo radiatorius, reikia pagalvoti apie tai, kur dar reikės panaudoti suvirinimą, kad daugiau netektų grįžti prie šio klausimo. Šiame etape Jūs susidursite su sienų griovimu, dulkėmis ir šiukšlėmis.
3. Po to galima pradėti lyginti sienas ir grindis. Sienų panelių susijungimo vietas derėtų pradurti atsuktuvu ir prastuksenti, kad aptiktumėt tuščias vietas. Jei tokių vietų rasite, būtinai jas užtaisykite. Tai pagerins garso izoliaciją ir padės išsaugoti šilumą namuose.
Sienų ir grindų kampą reikia pasistengti gerai išlyginti. Nuo to priklausys, kaip priglus grindjuostės, kitaip susidarys plyšiai. Po to, kai sienos bus išlygintos, galima pradėti montuoti kištukinius lizdus ir jungiklius.
4. Toliau pradedame keisti duris, palanges ir langus. Kai išlyginame sienas ir grindis, duris galima įmontuoti tiksliau, o jei grindys neišlygintos, galima suklysti, matuojant atstumą nuo grindų iki durų apačios.
5. Glaistome ir baliname lubas.
6. Klojame grindis, skutame ir lakuojame.
7. Klijuojame tapetus. Klijuodami tapetus, išjungiame elektrą laiptinės skydelyje, nuimame dangtelius nuo rozečių ir jungiklių. Iškerpame tapetus pagal rozečių ir jungiklių angas, tada prisukame dangtelius ir įjungiame elektrą. Norėdami įsitikinti, kad rozetėje nėra įtampos, įjunkite į ją, pavyzdžiui, radijo imtuvą. Viršuje, po lubomis, galima nubrėžti liniją, pagal kurią bus klijuojami tapetai. Žemiau šios linijos esantį baliklį reikia nuplauti, kitaip šioje vietoje tapetai neprisiklijuos. Prisiminkite, kad jeigu ant sienos liko klijinių ar tinko dažų dėmių, būtinai jas nuvalykite, nes prie dažytų vietų tapetai neprisiklijuoja.
7. Tvirtiname grindjuostes ir apkalus, tuo pačiu uždengiame tapetų galus. Grindjuostes prisukame prie sienos sraigtais. Iš pradžių jas reikia priderinti, paskui atsukti, padengti beicu ir laku (jei tai būtina), ir tik tada prisukti. Jei padengsite laku jau prisukę, galite ištepti tapetus. Po grindjuoste galima nutiesti antenos ir telefono kabelį.
8. Toliau gręžiamos angos ir kabinamos lentynos, karnizai ir t.t.
Vonią ir tualetą reikia tvarkyti pirmiausia. Sumontuoti perdaryti ar pakeisti santechniką. Plyteles ant sienų galima klijuoti tik po to, kai bus atlikti suvirinimo darbai. Kitaip net mažiausia žiežirba gali išdeginti viršutinį plytelių sluoksnį, ir plytelės bus sugadintos.
Balkoną galima remontuoti paskutinį, nes ten galima saugoti likusias medžiagas, pastatyti darbastalį ir spaustuvus. Viso to prireiks paskutiniam darbų ciklui.
Jeigu remonto metu Jūs gyvenate šiame bute, reikia pradėti nuo tolimiausio kambario, ir palaipsniui judėti link virtuvės.
Čia pateikiame savo požiūrį į tai, kokia tvarka reikėtų atlikti darbus, tačiau renkatės jūs.