Kiekvienas šeimos narys vonios kambaryje turi jaustis patogiai ir laisvai, tuo pat metu tai neturi sukelti nepatogumų kitiems šeimos nariams.
Funkcionalumas - pradinis atskaitos taškas. Nuo tada, kai Gustavsberg pradėjo gaminti pirmuosius santechninius prietaisus, forma ir funkcionalumas visada ėjo greta. Tai taikytina tiek pavieniams gaminiams, tiek visam asortimentui. "Tradiciniame" vonios kambaryje vonia ar dušo kabina, praustuvas, klozetas ir kartais bide daugiau ar mažiau yra išdėstyti vienas šalia kito. Mes manome, kad tai nėra ypatingai gerai apgalvotas sprendimas. Gustavsberg vonios kambario koncepciją sudaro tai, kad kiekvienas šeimos narys turi jaustis jame patogiai ir laisvai, tuo pat metu tai neturi sukelti nepatogumų kitiems šeimos nariams.
Siūlome tokį sprendimą:
Suskirstykite vonios kambarį į zonas pagal funkcionalumą. Iš esmės vonios kambaryje yra trys funkcinės zonos: dušas - vonia, klozetas ir asmeninės priežiūros vieta (t.y. vieta, kur žiūrite į veidrodį, plaunate rankas, valote dantis ir pan.). Pradėkite galvoti apie vonios kambarį šiuo aspektu.
Apgalvokite, kaip šios funkcinės zonos derės viena su kita. Kaip reikia atlikti išplanavimą, kad jos geriausiai atitiktų šeimos poreikius? Teisingas funkcinių zonų išdėstymas leis suprasti, kad nebūtinai viskas namuose turi būti vienoje vietoje. Galbūt reikėtų įrengti klozetą atskirai? O gal vonia ir dušas turėtų būti skirtingose vietose? Jei visos funkcinės zonos yra tame pačiame kambaryje, tuomet gal būtų tikslinga atskirti jas įvairiais būdais, pavyzdžiui naudojant pertvarą tarp klozeto ir likusios vonios kambario dalies.
Nuspręskite, kas bus kiekvienoje funkcinėje zonoje. Po to apgalvokite visas funkcijas ir nuspręskite, ko Jums reikia. Vonios ar dušo? Gal abiejų? Vieno ar dviejų praustuvų (du praustuvai yra puikus būdas išvengti eilių rytais!)? Bide? Pakabinamos spintelės ar lentynų asmeninės priežiūros zonoje?
Kas toliau? Galiausiai, kokie yra daiktų laikymo reikalavimai? Ar reikalinga vieta kūdikio priežiūrai? Vieta mankštai? Skalbimo mašinai? Skalbinių džiovinimo mašinai? Kur turi būti apšvietimas?
Ar visa tai aišku? Gerai. Be abejo, Jūs patys turite nuspręsti, koks bus Jūsų vonios kambario išdėstymas. Mes tik norime priminti, kad, kuriant planus, geriausiai yra patiems viską apmąstyti. Nėra jokio reikalo vadovautis aukščiau išvardintais patarimais, jei Jūsų vonios kambario išplanavimas Jus tenkina. Funkcionalumas - pradinis atskaitos taškas. Ši taisyklė tinka visiems vonios kambariams, nepriklausomai nuo jų dydžio. Pavyzdžiui, jei Jūsų vonios kambarys yra nedidelis, galbūt geriau pasirinkti dušo kabiną, nei vonią. Tačiau jei turite mažų vaikų, tai reikės vonios: daugelis mažylių mėgsta pliuškentis vonioje. Jei Jūsų vaikai yra paaugliai, tuomet praktiškesnis, gal būt netgi privalomas, pasirinkimas būtų atskira dušo kabina. Ir toliau mąstykite šia linkme.